Pravidla v době LockDownu
Ošetření v ordinačních hodinách
Ošetření o pohotovosti, víkendech a svátcích
Pacienti referovaní jiným veterinárním lékařem
Informace k vyšetření DKK, DLK, OCD, LTV, spondylartrózy a luxace pately

Pravidla v době LockDownu

Vážení zákazníci,
podle vyhlášky ministerstva vnitra je povolen přesun se zvířetem pro poskytnutí nezbytné veterinární péče. Vzhledem k závažné epidemiologické situaci, vyhlásila vláda zákaz pohybu osob mezi okresy. Cesty mimo okres spadající do povolených výjimek lidé musí doložit např. vyplněným formulářem s potvrzením důvodu cesty. (VIZ PŘILOŽENÉ ODKAZY) Návrat z kliniky by neměl být problém, klienti se prokážou platebním dokladem, na kterém je datum ošetření a eventuální další nutná kontrola.
Z důvodů dodržení omezení pohybu občanů provádíme domluvené kontroly a domluvené operační zákroky. Pokud jste mimo okres Litoměřice a máte na naší klinice domluvené ošetření, napište prosím na e-mail: recepce@veterina-live.eu a my Vám zašleme potvrzení. V případě nutnosti konzultace jsme Vám k dispozici hlavně prostřednictvím e-mailu.: recepce@veterina-live.eu
Ve stávající situaci nejsme schopni řešit ihned všechny telefonáty a e-maily, prosíme Vás o trpělivost, jelikož primárně řešíme pacienty na klinice, kteří vyžaduji neodkladnou péči.
Děkujeme všem za pochopení a za spolupráci, věříme, že to společně zvládneme ve zdraví.

Tým LIVE VET s.r.o.

Formulář na cesty mimo okres:
informační stránka MVČR
formulář pro pohyb mezi okresy
čestné prohlášení

Ošetření v ordinačních hodinách

Všichni pacienti kteří k nám přicházejí na ošetření musí být předem objednáni. Chtěli bychom přizpůsobit množství pacientů možnostem našich lékařů a zejména zkrátit dobu vašeho čekání. Než k nám tedy vyrazíte, vždy nejdříve zavolejte na recepci. Naše recepční se vám určitě pokusí vyjít vstříc jak nejlépe to půjde. Věřte, že nám tím usnadníte práci a pomůžete pomáhat Vašim zvířatům jak nejlépe to jde.

Děkujeme za pochopení.

Ošetření o pohotovosti, víkendech a svátcích

Vyšetření o pohotovosti (mimo ordinační hodiny) je určeno primárně akutním pacientům. Víkendové ordinační hodiny pak navíc ještě nezbytným kontrolám. V době pohotovosti je přítomen pouze jeden lékař a jedna sestra, proto prosíme zvažte, jestli je ošetření Vašeho zvířete skutečně urgentní a případně jej odložte na běžné ordinační hodiny. Pomůžete tak zajistit, abychom, pokud nastane situace, kdy bude Vaše zvíře opravdu potřebovat akutní ošetření, na něj měli dostatek času.
Podobně jako u ošetření v ordinačních hodinách prosím volejte ještě před tím, než k nám vyrazíte.

Děkujeme za pochopení.

Pacienti referovaní jiným veterinárním lékařem

Pokud Vás na naše pracoviště odeslal jiný veterinární lékař a to jak ke specializovanému vyšetření, tak k chirurgickému zákroku, je nezbytné nám předem zavolat. A to i v případě urgentího vyšetření či zákroku.
Lékaře, který Vás k nám odeslal, požádejte o vydání lékařské zprávy. Ta by kromě důvodu odeslání měla obsahovat zejména informace o podaných lécích, laboratorních vyšetřeních, RTG snímcích, sonografickém vyšetření a podobně. Zprávu lze zaslat i na e-mail live@veterina-live.cz, měla by však dorazit dříve než Vaše zvíře začneme vyšetřovat.

Informace k vyšetření DKK, DLK, OCD, LTV, spondylartrózy a luxace pately

Pokud se k nám chystáte na vyšetření dysplazie kyčelního kloubu (DKK), dysplazie loketního kloubu (DLK), oseochondrózy (OCD) nebo dědičných onemocnění páteře (LTV), měli byste vědět, že tato vyšetření se provádějí v sedaci, a je tedy nezbytné aby zvíře bylo klinicky zdravé a dostalo předem nejméně 12 hodinovou hladovku. V případě vyšetření LTV je nutná hladovka 24 hodin!!!! Vodu mu můžete ponechat.
Vyšetření kolen na mediální luxaci pately (MPL) se provádí bez sedace a hladovka proto není nutná.
U všech oficiálních vyšetření nutných k uchovnění zvířete je nezbytné vzít sebou originál průkazu původu.

Abychom Vám mohli zaslat vyhodnocení výše uvedených vyšetření, je nezbytné uhradit poplatek za vyhodnocení (viz níže). Platby posílejte na účet 291912914/0300, jako variabilní symbol uveďte číslo čipu (případně tetování) a do poznámky pro příjemce uveďte jméno a příjmení majitele.

Poplatky za vyšetření dědičných onemocnění:
DKK: 500 Kč
DLK: 450 Kč
DKK + DLK: 950 Kč
OCD: 450 Kč
LTV: 450 Kč – u tohoto vyšetření je nutné dodržet hladovku 24 hodin
spodylartróza: 450 Kč
luxace pately: 450 Kč

A ještě pro jistotu zopakujeme 12 hodin hladovka, vzít průkaz původu.

V případě vyšetření LTV hladovka 24 hodin