Naše pracoviště je zaměřené na komplexní péči o psy, kočky, ale také králíky, morčata a další zvířata. Nabízíme zkušený tým lékařů a sester a široké přístrojové vybavení včetně plně vybavené laboratoře, CT skeneru, digitálního RTG, endoskopie, artroskopie, harmonického kauteru a mnoha dalších přístrojů.
Pokud to stav vašeho zvířete vyžaduje, nabízíme možnost celodenní hospitalizace pacientů, včetně akutní intenzivní péče a možnosti umístění do kyslíkového boxu.
Všechna vyšetření a ošetření vyžadující narkózu provádíme výhradně v inhalační anestezii s plným monitoringem.
Provádíme vyšetření na dysplazii kyčelního kloubu (DKK), dysplazii loketního kloubu (DLK) a mediální luxaci pately (MPL) včetně oficiálního vyhodnocení.

Základní péče
Preventivní péče
Vyšetření dědičných chorob pohybového aparátu
Ortopedická diagnostika a terapie
Inhalační anestezie a monitoring

Základní péče

Přestože poskytujeme specializovanou, akutní a intenzivní péči, můžete nás s Vaším zvířetem navštívit i při běžných obtížích jako je zvracení, průjem, kašel, kulhání, apatie, kožní problémy a podobně. Vaše zvíře klinicky vyšetříme a podáme léky. Případně doporučíme další diagnostický postup.
V případě neakutních obtíží prosím využívejte především běžné ordinační hodiny. Vyhnete se tak nepříjemnému čekání v době pohotovosti.

Preventivní péče

Prevence je základem k předcházení mnoha chorobám. Proto jí věnujeme náležitou váhu. Prevencí nechápeme jen vakcinaci proti infekčním chorobám a pravidelné odčervení. Mezi preventivní zákroky určitě řadíme i kontrolu krve u psů vyššího středního věku a psů starých, kontrolu oběhového aparátu u stejné kategorie psů a u disponovaných plemen, preventivní RTG kostí a kloubů u mladých psů disponovaných plemen, preventivní kontrolu sluchu u disponovaných plemen, vyšetření na genetické choroby a pod.

Vyšetření dědičných chorob pohybového aparátu

Provádíme RTG vyšetření na dysplazii kyčelních kloubů (DKK) a dysplazii loketních kloubů (DLK). Dr. Jiří Vomáčka je certifikovaným posuzovatelem těchto chorob a snímky ihned vyhodnotí.
Provádíme vyšetření mediální luxace pately (MPL)
Více informací najdete zde.

Ortopedická diagnostika a terapie

Provádíme diagnostiku pohybových obtíží. Kromě ortopedického a neurologického vyšetření nabízíme důkladnou RTG diagnostiku v sedaci, CT vyšetření kloubů a páteře a artroskopické vyšetření kloubů.

Provádíme širokou škálu ortopedických operací a to jak fixace zlomenin či vykloubení, tak i náhradu poškozeného předního zkříženého vazu, luxaci čéšky, kyčle, korekce asymetrického růstu kostí předloktí a další zákroky.

Stomatologie

MVDr. Jiří Vomáčka se dlouhodobě věnuje stomatologickým obtížím našich pacientů. Chrup Vašeho zvířete nejen náležitě vyšetří, včetně RTG diagnostiky a intraorálního RTG, případně CT zubů a dutiny nosní, ale také navrhne terapeutický postup a zuby ošetří.

Laboratoř

Máme skutečně nadstandardně vybavenou laboratoř, díky čemuž můžeme provést nejen hematologické a biochemické vyšetření krve, ale i vyšetření krevních plynů, široké spektrum iontů, celkový a volný tyroxin, C reaktivní protein (CRP) nebo progesteron. Vyšetřujeme moč včetně stanovení hustoty a močového sedimentu, vyšetřujeme kloubní tih i mozko-míšní mok, stanovujeme infekční choroby jako parvoviróza, panleukopenie, FeLV, FIV a další choroby.

Inhalační anestezie a monitoring

Všechna místa, kde provádíme vyšetření či zákroky v anestezii, jsou vybavena rozvodem kyslíku pro komfortní použití inhalační anestezie a přístrojovým vybavením pro sledování nasycení krve kyslíkem, krevních hladin CO2, monitoringem srdce, dechu a teploty. Součástí sálového bloku jsou i kotce pro buzení zvířat z anestezie, aby toto probíhalo pod dozorem personálu.